Když chcete pod vodou fotit koně

Zdá se vám něco takového nemožné? Já si u podvodního focení vždycky říkám, že realizovat se dá téměř vše. A jak se mi tedy podařilo dostat koně pod vodu?

Miluji výzvy. A miluji koně. Z obou věcí mám určitý respekt. Ten nádech jemné nejistoty, ale zároveň pocit nadšení a chuti to zkusit, je příjemným kořením. Stejně tomu bylo i u práce, kterou si u mě objednala paní Barbora. Jejím přáním bylo podvodní focení s koňskou tématikou. Obě jsme se tou dobou učily jezdit na koni, takže rozhodnutí, jak se fotografie pojme, bylo velmi rychlé.

Paní Barbora fotografie chtěla použít jako dárek manželovi ke kulatým narozeninám, proto i finanční možnosti byly velkorysejší a já tak měla prostor pro širší záběr a větší, náročnější scénografii.

Podvodní fotografie - příprava koně Kun

Nejprve jsem si našla vhodné obrázky koní, ty pak nechala v tiskárně vytisknout na obří banery, které jsem následně nalepila na komatexové desky a řezákem opatrně vyřezala dle obrysů. Jako koňské ocasy jsem použila paruky. Koně byly dva a to v téměř životní velikosti. Asi nemusím zmiňovat, jak náročné časově i fyzicky to bylo :). Jako nosnou dekoraci (kromě koní) jsem umístila doprostřed dna lavičku.

Podvodní fotografování - příprava koně 2

Samotné focení bylo dosti složité, neb kromě paní Barbory se fotily i její dvě malé dcery. Před focením jsem všechny tři decentně nalíčila a oblékla do šatů. Paruky nebylo třeba použít, všechny měly krásně dlouhé vlasy.

Focení pod vodou

Po celou dobu jsem s nimi probírala postupy, na co si mají dávat pozor, co mají dělat, jak se mají tvářit, jak rozehrát děj. Vzhledem k složitosti focení a hlavně bezpečnosti bylo zapotřebí mít asistenty nad i pod vodou.

A jak celé fotografování dopadlo? To koneckonců posuďte sami.

Podvodní focení Alice Bochňáková

 Unikátní podvodní fotografie

Podvodní fotografie s koněm