Když hrajete golf pod vodou

Při podvodním fotografování občas nejde jen o netradiční nápady a dekorace, ale i způsob pořizování nejlepších snímků. U realizace podvodních fotografií z golfového prostředí tomu nebylo jinak.

Na podvodním focení mě baví i obrovská různorodost jednotlivých zakázek. Velice mile mě překvapilo například nafocení golfové tématiky pro výrobce hlav golfových holí. Nejprve jsme společně s modelkou zkoušely efektní odpaly pod vodou, ale záhy jsme zjistily, že daleko jistější a bezpečnější bude poloha spíše stacionární, nejlépe ležící, s golfovými míčky kolem sebe.

golf2

Klient byl naprosto úžasný a dal mi při fotografování zcela volnou ruku. Asi si řeknete, že je to pro něj risk, já si ale myslím, že v momentě, kdy má fotograf  plnou důvěru a není striktně omezený konkrétními detailními požadavky, může se do práce tzv. položit a nechat tak vzniknout něco navíc.

golf

Způsobů zachycení podvodní fotografie je mnoho a jeden z mých nejoblíbenějších je takové focení, kdy jsem já pěkně na suchu a jen fotoaparát je ponořený pod hladinu. :-) Protože je ale pro získání různorodých záběrů zapotřebí vícero pohledů, je jasné, že většinu času fotografuji společně s modelkou ponořená pod vodou.

Fotografií z podvodního golfu vzniklo mnoho, všichni jsme si podvodní fotografování moc užili – modelky, asistenti i já – a tak měl klient opravdu z čeho vybírat. Doufám, že se budou líbit i vám.

ALI_7087ALI_7193u

ALI_7024ALI_7205

ALI_9054ALI_9075

ALI_9160